Zanocuj w lesie Nadleśnictwa Niepołomice

Na noc do lasu

Nadleśnictwo Niepołomice wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.


Znajdują się one: w leśnictwie Sitowiec (oddziały: 92-102, 136-146, 297-307), w leśnictwie Przyborów (oddziały lub ich części: 281 i 308), w leśnictwie Kłaj (oddziały leśne lub ich części 295 i 296), w leśnictwie Ispina (oddziały leśne lub ich części 405-413, 497-500, 502-507)

.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie BDL oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru [zamieszczony poniżej]
 2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link] oraz regulaminami obowiązującymi w naszym nadleśnictwie
 4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
 5. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  Na tym obszarze gospodarkę łowiecką prowadzi Koło Łowieckie Żubr z Niepołomic oraz Nadleśnictwo Niepołomice
  1. terminy polowań zbiorowych znajdują się na stronie www.gdow.pl oraz www.niepolomice.eu
 6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz uzyskać zgodę nadleśnictwa. Jednak w trosce o Wasze bezpieczeństwo rekomendujemy i apelujemy o każdorazowe mailowe zgłaszanie pobytu  Prośbę wyślij na adres: niepolomice@krakow.lasy.gov.pl, nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.
  Podaj następujące dane:
 • imię i nazwisko zgłaszającego,
 • telefon kontaktowy,
 • mail kontaktowy,
 • liczbę nocy (daty),
 • liczbę osób,    
  Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Michał Wieciech, michal.wieciech@krakow.lasy.gov.pl, 609 023 420 (preferowany kontakt mailowy).

W trosce o bezpieczeństwo pożarowe lasu, a także Twoje, apelujemy o zgłaszanie chęci używania kuchenek turystycznych w lesie. Pomoże nam to również w badaniu statystyk.
Zabronione jest używanie kuchenek na glebach torfowych, w młodnikach i drzewostanach w których wysokość koron drzew znajduje się poniżej 5 m od ziemi oraz na powierzchniach leśnych porośniętych wysokimi trawami
i wrzosem.