Wydawca treści Wydawca treści

Regulaminy obiektów turystycznych i edukacyjnych

Uszanuj nasze zasady

Szanowni Państwo,

W trosce o bezpieczeństwo i spokojny pobyt na terenie naszego nadleśnictwa, przygotowaliśmy zbiór zasad korzystania z obiektów turystycznych i edukacyjnych.

Prosimy o zapoznanie się z nimi i ich stosowanie.


Edukacja

Zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone są m.in. z wykorzystaniem obiektu edukacyjnego – Izby Leśnej, powstałej w 2004 r. tuż obok siedziby Nadleśnictwa, będącej swoistym połączeniem muzeum przyrodniczego oraz centrum dydaktyczno-konferencyjnego. Nadleśnictwo udostępniło także ścieżkę przyrodniczo-leśną o długości 3,5 km, trasę do jazdy konnej o długości 8 km, ścieżkę rowerową o długości 7 km oraz leśny parking rekreacyjny.

 

Zlokalizowane nieopodal Niepołomic, w części lasu sąsiadującej z miejscowościami Szarów, Dąbrowa, Gruszki i Staniątki, dają możliwość zdobycia wielu ciekawych informacji na tematy związane z szeroko pojętym środowiskiem oraz podnoszą atrakcyjność aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. W 2016 roku pojawiła się również ścieżka dydaktyczna "Gospodarka Leśna", a w 2017 roku ścieżka dydaktyczna "Pomocnik Leśnika". Obie ścieżki zlokalizowane są w Leśnictwie Baczków.

 

Dużą popularnością cieszy się również Punkt Edukacyjny w Leśnictwie Sitowiec, który ze swoją infrastrukturą edukacyjną, szczególnie w okresie wiosenno-letnim jest bardzo oblegany. Jest to jedyne miejsce na terenie Puszczy Niepołomickiej z wyznaczonym miejscem do palenia ognia. Można z niego korzystać po wcześniejszej rezerwacji miejsca pod numerem telefonu 12 281 15 66.