Lista aktualności Lista aktualności

Święto Lasu 2022

Wspólne świętowanie

Pewne wydarzenia na stałe wpisują się w miejscową tradycję. Tak właśnie jest z organizowanym od 2014 roku Świętem Lasu. Wspólnie z Gminą Drwinia oraz lokalnym organizacjami, leśnicy przygotowali święto wszystkich związanych z Puszczą Niepołomicką, zarówno tych, którzy po niej spacerują i podziwiają jej uroki, jak i tych, którzy ciężko w niej pracują przy pozyskaniu drewna, czy pielęgnacji lasu.

24 lipca na stadionie klubu sportowego Żubr w Gawłówku sygnał myśliwskiego rogu ogłosił rozpoczęcie święta. Oprócz lokalnych specjałów i występów młodzieży, swoje siły można było sprawdzić w różnych konkurencjach.

Mężczyźni sprawdzali siłę w rzucie balem drewna na odległość. Panie sprawdzały precyzję przy rzucie szyszką do kosza, a dzieci weryfikowały umiejętność budowania wież z drewnianych klocków.

Piknikowa atmosfera sprzyjała rozmowom, ale także i zdobywaniu wiedzy na stoisku edukacyjnym Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Niepołomicka”, gdzie oprócz wiedzy, można było zdobyć ciekawe nagrody.