Lista aktualności Lista aktualności

SadziMy

Po raz drugi akcja #SadziMy

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów
i zwierząt. Z tego powodu Nadleśnictwo Niepołomice wzięło udział w  drugiej ogólnopolskiej akcji „SadziMY”, która została zainicjowana przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę.

Punktualnie o godzinie 9:00 w biurze nadleśnictwa oraz na rynku w Niepołomicach rozpoczęliśmy rozdawanie sadzonek, specjalnie przygotowanej na tą okazję sosny zwyczajnej. Zainteresowanie akcją bardzo nas zaskoczyło, gdyż co chwilę przychodziły osoby pytające o drzewka, a sekretariat odebrał sporo telefonów w tej sprawie.

Łącznie wydaliśmy 2 200 drzewek. Wszyscy przybyli otrzymali krótki instruktaż jak sadzić drzewo i jakie miejsce będzie dla niego najdogodniejsze. Akcja #SadziMY była prowadzona przez Lasy Państwowe w całym kraju. We wszystkich 430 nadleśnictwach każdy mógł odebrać sadzonkę i posadzić ją we własnym ogródku. Leśnicy przygotowali prawie milion sadzonek, dostępne były zarówno gatunki drzew iglastych, jak i liściastych, np. miododajnych lip.