Lista aktualności Lista aktualności

Bieg po Puszczy 2022

Biegnąc lub jadąc

358 biegaczy na dwóch dystansach: Leśnej Dziesiątki i Półmaratonu oraz 72 kolarzy wzięło udział w tradycyjnym już, majowym Biegu po Puszczy i wyścigu Gravelem po Puszczy, który odbył się 22 maja.

Impreza odbywa się od 2013 roku i w każdej edycji przyciąga setki uczestników. Nie ma się czemu dziwić, gdyż Puszcza i drogi leśnej idealnie nadają się do wszelkich aktywności sportowych. Dystans Półmaratonu najszybciej pokonano w czasie 1 godziny 18 minut i 6 sekund. Zaś Leśna Dziesiątka została pokonana w czasie 37 minut i 59 sekund.

O Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie walczyli również leśnicy.

Zwycięstwo wybiegał Pan Krzysztof Kubacki z Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska (5 w klasyfikacji Open), drugie miejsce zajął Pan Paweł Dzięgielowski
z Nadleśnictwa Brzesko (6 miejsce w klasyfikacji Open) a na trzecim schodku podium uplasował się Pan Piotr Król z RDLP Katowice. Puchary wykonane z drewna w imieniu Dyrektora wręczył Pan Wojciech Jurek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Niepołomice.

Pogoda dopisała i warunki do biegania były prawie idealne.

Na tych co nie biegali lub już przybiegli, czekało stoisko promocyjne Nadleśnictwa Niepołomice z różnymi atrakcjami oraz olbrzymią dawką wiedzy o lesie.