Lista aktualności Lista aktualności

6 Niepołomicka Noc Sów

Co w lesie huczy

 

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, ponieważ 11 marca przypomniała sobie o nas zima, 6 Niepołomicka Noc Sów zgromadziła zaskakująco dużą liczbę osób na Punkcie Edukacyjnym w Leśnictwie Sitowiec.
 

Rozważaliśmy nawet opcję przeniesienia wydarzenia do Izby Leśnej, jednak wszyscy zgromadzeni jednogłośnie stwierdzili, że wolą być w terenie. Ponad 100 osób przy ognisku i zimowej scenerii mogło spotkać się z puchaczem bengalskim o imieniu Gucio, o którym bardzo ciekawie opowiadała Pani Anna Siwek, licencjonowany hodowca sów.

Następnie Daniel Urbaniak zaczarował wszystkich opowieściami o sowim świecie i związanymi z nimi ciekawostkami. Wreszcie nadszedł czas na upragnione wyjście w teren. Niestety pogoda była wybitnie nie sowia i tylko jednej grupie udało się usłyszeć puszczyka, mimo to humory dopisywały. Nocny spacer po lesie zawsze dostarcza emocji, szczególnie gdy towarzyszą mu spotkania z jeleniami, sarnami i lisami, które chcąc wynagrodzić brak sów licznie towarzyszyły nam w spacerach.


Niepołomicka Noc Sów to przykład jednej z wielu inicjatyw, która pokazuje, że współpraca wielu instytucji przynosi bardzo dobre efekty.
Stowarzyszenie Zielony Puszczyk, Miasto i Gmina Niepołomice oraz Nadleśnictwo Niepołomice, to przykład że dobro łączy.