Lista aktualności Lista aktualności

11 Listopada

Święto Niepodległości

W dniu 11 Listopada wspólnie obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 105 lat temu Polska wywalczyła wolność i suwerenność. Po 123 latach Nasz kraj wreszcie wrócił na mapę polityczną Europy. Powrót Polski był możliwy dzięki działaniom społeczeństwa, które za priorytet przyjęło przekazywanie kultury i przywiązanie do języka polskiego, młodemu pokoleniu.  


Naśladując naszych przodków i biorąc z nich przykład, Nadleśnictwo Niepołomice miało okazję pokazać swój patriotyzm i troskę o Ojczyznę, wspierając Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach oraz Miasto i Gminę Niepołomice w obchodach Święta Niepodległości. Władze Zespołu Szkół zorganizowały grę terenową o tematyce Polski Niepodległej, a Nadleśnictwo Niepołomice zaprezentowało swoje stoisko, opowiadając o lesie, jego otoczeniu i pracy leśnika, zwierzętach i ich przyzwyczajeniach, edukując nie tylko młodszych, ale i starszych uczestników gry terenowej. Podczas odwiedzin stoiska nie zabrakło pytań o zachowania zwierzaków w lesie, ich nawyki.


Nadleśnictwo Niepołomice wsparło swoją obecnością obchody Święta Niepodległości organizowane jak co roku przez Miasto. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym, po zakończonej liturgii został uformowany pochód, w kierunku pomnika w Niepołomicach. Pod pomnikiem ustawiono wartę honorową, odśpiewano hymn oraz złożono symboliczne wiązanki kwiatów dla uczczenia pamięci tych, którzy walczyli o naszą wolność.