Asset Publisher Asset Publisher

XI Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”.

Zmagania sygnalistów

13 kwietnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się XI Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”.

Róg Zbramira - rzeźba, będąca trofeum XI Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira” – w tym roku pojechał do Warszawy.

Wywalczył go Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Akteon” ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zbramir to historyczny łowczy, który za panowania Władysława Jagiełły stał na czele służby łowieckiej, był pierwszym tytularnym łowczym Domu Królewskiego. Rezydował na Zamku i był pierwszym w historii łowczym dóbr królewskich w Niepołomicach.

W tym roku dopisała rekordowa ilość uczestników, którzy pomimo chłodnej aury wspaniale prezentowali swój kunszt muzyczny.

Przesłuchania konkursowe, rozpoczęły się o godzinie 9:00 i trwały aż do godzin popołudniowych.

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy konkursu mieli możliwość wysłuchać występu Chóru Canticum Canticorum z Libiąża oraz „Mix Trumpet Band” pod przewodnictwem Arkadiusza Garusa.

W trakcie konkursu można było oglądać wystawę fotografii z Konkursu Fotograficznego „Róg Zbramira w obiektywie". Nagrody za najlepsze zdjęcia odebrali Wiesław Plata, Radosław Szyk i Bogusław Młynarczyk.

Konkurs odbył się pod Patronatem Honorowym: Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego, Rektora UR w Krakowie i Dyrektora RDLP w Krakowie.

Szczegółowe wyniki można odnaleźć na stronie:

http://www.muzyka.mysliwska.pl/wydarzenia/2019/xi-malopolski-konkurs-sygnalistyki-mysliwskiej-o-rog-zbramira-krakow-niepolomice