Lista aktualności Lista aktualności

I Maraton Po Puszczy

Długi dystans

Nie zabrakło śmiałków chętnych do zmierzenia się z dystansem maratońskim w Puszczy Niepołomickiej. 4 sierpnia liczne ich grono pojawiło się na Punkcie Edukacyjnym Nadleśnictwa Niepołomice, aby sprawdzić swą wytrzymałość.

Oprócz maratonu można było pobiec na dystansie 7 kilometrów w Leśnej Siódemce. W dwóch biegach na starcie stanęło łącznie 195 zawodników.

Dzięki temu, że cała trasa prowadziła przez ostępy Puszczy Niepołomickiej, biegacze mieli możliwość chłonąć las dosłownie pełną piersią.

Co prawda pogoda zraszała deszczem uczestników, ale chyba nikt nie narzekał na warunki pogodowe.

Najszybciej trasę maratonu pokonał Łukasz Machlowski z Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans z czasem 2:56:26.

Wielkie brawa dla Inżyniera Nadzoru Nadleśnictwa Niepołomice Pana Pawła Dzięgielowskiego, który zajął 3 miejsce.

Mamy nadzieję, że w następnym maratonie pojawi się jeszcze więcej uczestników.

Szczegóły zawodów można znaleźć tutaj: wyniki.