Lista aktualności Lista aktualności

Bieg Po Puszczy

Ruch to zdrowie

W ramach tegorocznego Biegu po Puszczy, który odbył się 19 maja 2024 r. wzięło udział 700 uczestników na dystansie: Leśnej Siódemki, Leśnej Piętnastki i Półmaratonu. 150 kolarzy ścigało się w wyścigu Gravel w Puszczy osiągając zawrotne prędkości.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i co roku jest organizowana na leśnych ścieżkach Puszczy Niepołomickiej, które są idealnie przystosowane do sportowych aktywności. Pogoda i tym razem nie zawiodła stwarzając idealne warunki dla biegaczy i kolarzy.

Leśnicy również walczyli o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Pan Paweł Dzięgielowski z Nadleśnictwa Brzesko wywalczył zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Pan Piotr Król z RDLP Katowice. Na podium, zajmując 3 miejsce, znalazł się także Pan Jarosław Bielan z Nadleśnictwa Brzesko
 

Niesamowitą popularnością cieszyła się sesja zdjęciowa z żubrem Pomrukiem oraz stoisko promocyjne nadleśnictwa, gdzie można było uzyskać wiele ciekawych informacji o lesie. Wszystko dopisało znakomicie: pogoda, uczestnicy i dobry humor. Do zobaczenia za rok.