Lista aktualności Lista aktualności

Akcja poszukiwawcza

Zaginęła kobieta

10 lipca 2020 roku około godziny 15.00 Nadleśnictwo Niepołomice otrzymało prośbę od dyżurnego Komisariatu Policji w Niepołomicach o wsparcie poszukiwań osoby zaginionej w rejonie kompleksu Sikornica na terenie Leśnictwa Sitowiec. Z uwagi na możliwe zagrożenie życia i zdrowia osoby zaginionej 7 pracowników Nadleśnictwa Niepołomice odpowiedziało na wezwanie Policji i włączyło się w akcję poszukiwawczą na terenie Puszczy Niepołomickiej.

 

Po rozpoznaniu treści zgłoszenia oraz informacji z nim związanych kierujący akcją podjął decyzję o rozszerzeniu poszukiwań o tereny zachodniej części Leśnictwa Sitowiec oraz przyległe tereny nieleśne. Ze względu na rozległy obszar poszukiwań Dyrektor RDLP w Krakowie - Pan Jan Kosiorowski zadysponował wsparcie pracowników z sąsiednich Nadleśnictw. W akcji poszukiwawczej na terenie Puszczy Niepołomickiej udział wzięło łącznie 33 pracowników z Nadleśnictw: Niepołomice, Gromnik, Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Krzeszowice, Myślenice oraz Miechów. Ponadto do poszukiwań skierowano 16 samochodów, motocykl oraz drona.

 

Akcją poszukiwawczą w Puszczy Niepołomickiej i terenach przyległych kierowali funkcjonariusze policji z Niepołomic oraz Wieliczki. Do wspólnych poszukiwań, oprócz leśników z Niepołomic oraz sąsiednich Nadleśnictw, zaangażowano m. in. 12 zastępów oraz 41 ratowników z jednostek podległych KP PSP w Wieliczce, Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Goszcza z 7 ratownikami i dwoma psami poszukiwawczymi oraz pluton alarmowy OPP KWP w Krakowie. Wspólnie przeszukano obszar o powierzchni około 600 ha. Dodatkowym wsparciem dla zabezpieczenia łączności radiowej byli członkowie Niepołomickiego Klubu Krótkofalarskiego SP9MOA.

 

Dzięki szeroko podjętej współpracy służb akcja poszukiwawcza na terenie Puszczy Niepołomickiej zakończyła się sukcesem. Około godziny 21:30 poszukiwana 45-letnia kobieta z powiatu wielickiego została odnaleziona przez patrol dzielnicowych z KPP Wieliczka. Cała akcja zakończyła się w późnych godzinach wieczornych.